על בגדים ותחפושות – פרשה בקטנה לפורים ופרשת תצוה

על בגדים ותחפושות – פרשה בקטנה לפורים ופרשת תצוה

כל נבחר או נבחרת ציבור יוכלו לספר את הסיפור הזה, של ההבטחות והסיסמאות לפני הבחירה והקושי להוציא אותן לפועל ביום שאחרי. הסיפור הזה של קמפיין שמצייר לציבור דמות מסוימת ומציאות של עבודה יום יומית שלא תמיד מצליחה להיפגש עם אותה דמות שראינו על המודעות.

תחילת הפרשה שלנו מדברת על בגדי הכהן הגדול, על 8 בגדים שהוא צריך ללבוש "לכבוד ולתפארת" כדי שהוא יראה הכי קדוש שאפשר, שבני ישראל יישאו אליו את עיניהם, יתרגשו וירצו להתחבר ולהיות קרובים אליו. אבל שלא נתבלבל מהבגדים אפילו לרגע, כי תחתיהם עומד אדם שמוכן לעבוד בעבודה קשה ויום יומית, עבודה ששמה במרכזה לא את הבגדים אלא את העובדה "שאת הכבש האחד תעשה בבוקר ואת הכבש השני תעשה בין הערבים" ומה שמאפשר לו את המפגש עם האלוהים אלו לא רק הבגדים אלא העבודה השחורה שמתלווה אליהם.

וכשפרשת תצוה נפגשת לנו עם חג הפורים אי אפשר שלא להזכיר לעצמנו שכולנו "ממלכת כהנים וגוי קדוש" וזו ההזדמנות של כולנו יחד עם הבגדים היפים והתחפושות המושקעות לזכור שזה לא רק זה, אלא עבודה קשה ויום יומית כדי להצליח לייצר מציאות טובה יותר, קדושה יותר, מחוברת יותר.

חוץ ופנים, זה הסוד!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

אולי יעניין אותך גם

רשע

וכי ישאלך בנך… הרשע

ליל הסדר. הלילה של הסיפור המכונן, זה אשר יוצר בעצם התרחשותו את אותה חוליה מקשרת מדור לדור. הלילה של השאלות הגדולות. הלילה בו ההורה מזמין

להמשך קריאה >>
סליחה

פרדוקס הסליחה

סליחה אפשרית במקום שיש בו עוול. ככל שהעוול גדול יותר, הסליחה הנדרשת רבה יותר. דא עקא, דווקא אז הסליחה מוצדקת פחות, משום שהפגיעה גדולה יותר.

להמשך קריאה >>
אנשים מול העולם

"מה שלומך אחות הבוקר?"

כתבה מתוך ידיעון ישראל והתפוצות "הסוכנות ממגנת קהילות יהודיות בעולם" – הכריזה כותרת ב – YNET בינואר 2017[1]. לכאורה, יש בכך משום דיווח אקטואלי בלבד,

להמשך קריאה >>