מחשבת ישראל

ספר הלימוד במחשבת ישראל "ערכים במבחן התורה" 
שימו לב לתפריט מימין 

   
בברכת מפמ"ר מחשבת ישראל הרב ד"ר יוחאי רודיק (בתמונה, עם הרב דוד עצמון -ראש צוות הכתיבה של הספר)
הספר מפגיש את התלמיד באופן מאתגר, מעמיק ורלוונטי עם נושאים מתחום המוסר והסובלנות ומסייע לתלמיד לגבש תפיסת עולם לגבי יחסו לערכי התורה החברה והמדינה.
‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎"התכנית של יסודות הראתה לי שהתורה והרבנים רלוונטיים לחיים שלי, ויש להם מה להגיד לי היום", אומר מתן דנסקר, תלמיד כיתה י' בתיכון 'דרך האבות' באפרת "הדהים אותי לגלות שדברים שחשבתי שהגיעו ממקורות אחרים - יש להם בעצם חיבור עמוק למקורות היהדות ויש ספרות רבנית ענפה ומגוונת שעוסקת בהם. זה היה לי חידוש אדיר. גיליתי עולם חדש.הספר פתח לי המון עולמות ערכיים שיש ביהדות, לא רק ארץ ישראל ואיסור נגיעה".

מתן, שאביו נפצע בפיגוע באינתיפאדה הראשונה, מספר: "אני נוהג להביא לשולחן השבת שלנו דילמות מהספר שמעסיקות אותי, ואנחנו מתעמקים בהן ביחד כל המשפחה.

כולנו בכיתה 'בוגרי האינתיפאדה' והספר נוגע בסוגיות מאוד רגישות עבורנו, כמו למשל נושא המחסומים - למדנו בשיעור למדנו מקור מהספר שדן בשאלה והיה דיון איך צריך להתנהג חייל יהודי במחסומים. אני הבנתי שאין ספק שאני צריך לעמוד במחסום הזה. מצד אחד זה מאוד מוסרי לשים מחסומיםכדי להגן על האזרחים היהודים, אבל מצד שני צריך להתנהג במוסריות ובכבוד ולשמור על הזכויות של הערבים שאני כחיילאפגוש במחסום.

 

 

ארגז כלים לחיים

"מה שיפה בעיניי זה שאין בספר תשובות מוחלטות. הספר לא יגיד מי צודק. למדתי בספר שהדת שלי נותנת לי כלים ואמות מוסר לבחון את המציאות. הספר הציף את הסוגיות הערכיות שמאחורי האקטואליה וסייע לי לבחור ולבנות את השקפת עולמי".